fbpx

Oferujemy turnusy z zakresu neurorehabilitacji dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami funkcji układu nerwowego

  1. Turnus z zakresu neurorehabilitacji. Czas trwania: 5 dni roboczych, 20 godzin (od poniedziałku do piątku, 4 godziny dziennie). Cena: 1600 zł. Opis: Czym jest neurorehabilitacja? Celem rehabilitacji u pacjentów z chorobami neurologicznymi jest nie tylko choćby częściowe przywrócenie sprawności ruchowej czy mowy, ale także umożliwienie dalszego aktywnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, społecznym i w miarę możliwości zawodowym. Oczywiście każdy przypadek musi być traktowany indywidualnie. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne metody terapii i diagostyki. Głównym celem jest zmiana funkcjonowania układu nerwowego. Musimy nauczyć mózg pacjenta prawidłowo reagować na bodżce, prawidłowo na nie odpowiadać. „Przeprogramować” mózg. Czy to jest możliwe? Oczywiście! Pod warunkiem, że będziemy rozmawiać z mózgiem „w jego języku”.

2. Turnus z zakresu neurorehabilitacji + terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej. Czas trwania: 14 dni (1.5 godziny tlenoterapii dziennie, 2 godziny cwiczeń z zakresu neurorehabilitacji dziennie). Cena: 4500 zł. Opis: Ogromnym wsparciem przy rehabilitacji neurologicznej jest terapia tlenowa. Zadaniem tej terapii jest podniesienie poziomu natlenienia organizmu, w celu przyspieszenia wszystkich procesów regeneracyjnych. Tlen pomaga znacznie przyspieszyć proces gojenia się ran, niweluje stan zapalny, w znacznym stopniu podnosi wytrzymalość i wydolność organizmu. Jak dowodzą badania naukowe, tlen również ma wpływ na regenerację i funkjonowanie układu nerwowego. Turnus skłąda się z dwóch części: terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej oraz cwiczenia z zakresu neurorehabilitacji. Każdy pacjent zaczyna turnus od diagnozy poziomu funkjonowania układu nerwowego, na podstawie której układa się indywidualny plan cwiczeń. Program turnusu obejmuje 2 godziny neurorehabilitacji oraz 1.5 godziny terapii tlenowej w komorze hiperbarycznej dziennie.

Tkanka nerwowa ma wciąż ogromny nieodkryty potencjał regeneracyjny. Wykorzystaj najnowsze techniki rehabilitacji neurologicznej, żeby przyspieszyć odzykanie sprawnośći.

Zalety:

  1. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z zakresu neurorehabilitacji
  2. Kompleksowe podejscie do terapii, połaczenie najbardziej skutecznych metod
  3. Indywidualne podejscie do każdego klienta, dopasowanie programu turnusu do potrzeb i możliwości pacjenta na podstawie profesjonalnej diagnostyki

Na turnusie dostaniesz:

  1. Profesjonalnie przeprowadzoną diagnozę rozwoju neurologicznego
  2. Indywidualnie dopasowany program ćwiczeń
  3. Program ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu
  4. Mocny zastrzyk bodźców, które niewątpliwie przyczynią się do osiągnięcia kolejnych sukcesów rozwojowych